ŽES Kufrík Svetlo pre ZŠ

MD35005C

Pomocou komponentov tohto kufríka je možné uskutočniť experimenty na tému „Prenos svetla. Zloženie: zdroje svetla (LED, laser, držiaky pre svetelné zdroje, tmavá komora, difúzne obrazovky, matnice, clony, farebné filtre, diapozitív písmeno F, diafragmatická mriežka, zrkadlo, optický disk, farebné gule, sviečky, multifunkčný držiak.

Pomocou komponentov tohto kufríka je možné uskutočniť experimenty na tému „Prenos svetla. Celé vybavenie umožňuje vykonávať mnoho aktivít, napr.: - odlíšiť primárny zdroj od rozptylového objektu (sekundárny zdroj); - oboznámiť študentov s rizikami používania svetelných zdrojov: laser, LED s vysokým jasom; - využitie priamočiareho šírenia svetla a modelu svetelného lúča na prácu v oblasti tieňov, odrazov a vzdialeností; - „svetlo a umenie“: camera obscura (tmavá miestnosť), farebné sklo (od bieleho svetla po farebné svetlo). Zloženie: zdroje svetla (LED, laser, držiaky pre svetelné zdroje, tmavá komora, difúzne obrazovky, matnice, clony, farebné filtre, diapozitív písmeno F, diafragmatická mriežka, zrkadlo, optický disk, farebné gule, sviečky, multifunkčný držiak.