Kategórie

TOP PRODUKTY

ŽES Sily a krútiaci moment

10201815B

394,80 € s DPH

Slúži na demonštráciu pokusov: Spolupôsobenie viacerých síl; Smer pôsobenia síl a pôsobisko sily; Krútiaci moment; Rotačný pohyb; Moment zotrvačnosti a uhlové zrýchlenie.

Viac detailov

Slúži na demonštráciu pokusov: Spolupôsobenie viacerých síl; Smer pôsobenia síl a pôsobisko sily; Krútiaci moment; Rotačný pohyb; Moment zotrvačnosti a uhlové zrýchlenie. Súprava obsahuje: Silový stôl, na kvantitatívne znázornenie rozloženia síl, kovová pracovná platňa, D = 200 mm, natretá nabielo, s presným delením, v strede je axiálny čap pre upevnenie na statív. Na okraj platne sa upevnia až 4 vodiace kladky v ľubovoľnom uhle. Na šnúrky, ktoré sú položené cez kladky, sa zavesia závažia. Vodiaca kladka, s nízkym súčiniteľom trenia, so svorníkom s upínacou skrutkou, na uchytenie na stôl alebo koľajnicu; Držiak závaží 10 g; Závažie s výrezom 50 g; Závažie s výrezom 20 g; Závažie s výrezom 10 g; Závažie s výrezom 5 g; Momentový nástavec pre silový stôl na skúmanie otočných momentov; Axiálne na guľôčkovom ložisku uložený akrylový kotúč, D = 160 mm, pre upevnenie na silový stôl, osadený 4 x tromi kolíkmi po 90° na polomeroch 25/50/75 mm pre upevnenie šnúrky alebo závaží v strede remenica s D=8/16/32 mm; prídavný kotúč pre momentový nástavec, D = 160 mm, cca. 200 g; Plastová vložka Sily a krútiaci moment; Úložný box II, malý, s krytom; Plán rozloženia a 2 samolepky.
Produkt pridaný do porovnávania!