Kategórie

Súprava na štúdium genetického kódu

MT15799C

84,00 € s DPH

Jednoduchý a reprezentatívny kufrík. Molekuly DNA, nosiče genetického kódu (schématické znázornenie molekuly). Bázy a ich párovanie. Štruktúra dvojzávitnice. Komplementarita vlákien DNA. Replikácia molekuly DNA.

Viac detailov

Jednoduchý a reprezentatívny kufrík. Molekuly DNA, nosiče genetického kódu (schématické znázornenie molekuly). Bázy a ich párovanie. Štruktúra dvojzávitnice. Komplementarita vlákien DNA. Replikácia molekuly DNA (rozdelenie vlákien a získanie komplementárnych vlákien). Transkripcia. Syntézy mRNA z jedného z dvoch vlákien DNA. Syntézy proteínov podľa molekuly RNA. Kodón - základná zložka génov. Zloženie: 24 báz A, 24 báz T, 24 báz C, 24 báz G, 24 báz U (iba pri RNA), 120 pružných väzieb pre vlákna DNA, 16 transférových RNA pre antikodóny, 40 aminokyselín (2 sady po 20). Plast použitý pri výrobe jednotlivých prvkov kufríku je výnimočne pružný. Táto jeho vlastnosť umožňuje zahnutie väzieb a tým demonštráciu dvojskrutkovacej DNA. Deformácia je vratná a možno ju ľubovoľne opakovať.
Produkt pridaný do porovnávania!