Kategórie

Fyzika zaujímavo - Elektrina 2 a akustika

17100066B

96,00 € s DPH

Šiesty diel úspešnej edície Fyzika zaujímavo sa štruktúrou aj rozsahom podobá predchádzajúcim titulom. Na rozdiel od predtým vydanej ELEKTRINY 1 sa nový program zaoberá striedavým prúdom.

Viac detailov

Šiesty diel úspešnej edície Fyzika zaujímavo sa štruktúrou aj rozsahom podobá predchádzajúcim titulom. Na rozdiel od predtým vydanej ELEKTRINY 1 sa nový program zaoberá striedavým prúdom. A prečo ELEKTRINA 2 a AKUSTIKA obsahuje zdanlivo nesúrodé javy, ako je hra na gitaru a výroba elektrickej energie v elektrárňach? Dôvod je jednoduchý. Všetky popisované javy majú jedno spoločné: kmitanie. Kmitanie a vlnenie nás sprevádza na každom kroku. Nech je to ľudská reč alebo akýkoľvek iný zvuk, tep srdca, struny hudobných nástrojov, generátory v elektrárňach, elektrické spotrebiče alebo rozhlasové a televízne vysielanie. Ťažiskom programu je, okrem stručných teoretických výkladov, asi stovka zaujímavostí, veľa obrázkov, a najmä niekoľko desiatok animácií, vysvetľujúcich preberanú látku. Fyzika zaujímavo, Elektrina 2 a akustika je rozdelená do 10 kapitol: 1. O elektrine a akustike, 2. Kmity a vlny, 3. Zvuky všetkých druhov, 4. Fyzika a hudba, 5. Elektromagnetická indukcia, 6. Striedavý prúd, 7. Z elektrárne až do bytu, 8. Bez elektriny ani ráno, 9. Elektromagnetické vlnenie, 10. Moderné telekomunikácie. Kapitoly s viac než 50 článkami obsahujú prehľad učiva zhruba na úrovni základnej školy. Na lepšie porozumenie a doplnenie sú v texte všetkých článkov zaradené hypertextové odkazy na stručné definície základných pojmov, pokusy, animácie a zaujímavosti. Na konci každej kapitoly je zaradených niekoľko kontrolných otázok a jednoduchých úloh, k dispozícii sú aj tabuľky hodnôt vybraných veličín. Pre stredoškolákov a vážnejších záujemcov o fyziku je určený oddiel Teória s potrebnými poučkami, vzorčekmi a rovnicami. Zásadná časť programu Fyzika zaujímavo, Elektrina 2 a akustika sú Zaujímavosti, obsahujúce takmer stovku ilustrovaných textov. Ich obsahom sú rôzne aplikácie elektriny vo vede, medicíne, technike alebo v domácnostiach. Sekcia Pokusy obsahuje podrobné námety na jednoduché experimenty. Ide napospol o pokusy, ktoré si môžu žiaci vyskúšať nielen v škole, ale väčšinu aj doma.

Produkty v rovnakej kategórii:

Produkt pridaný do porovnávania!