Kategórie

Rastliny okolo nás (verzia 2) - multi

17100039B

90,00 € s DPH

Skôr vydaný úspešný program Rastliny okolo nás bol významne rozšírený, a to jednak čo do počtu rastlín, jednak o novej časti, ktorými sú Botanický slovník a "Poznávačka".Počet rastlín sa zvýšil o 101 druhov. Teraz je v elektronickom her

Viac detailov

Skôr vydaný úspešný program Rastliny okolo nás bol významne rozšírený, a to jednak čo do počtu rastlín, jednak o novej časti, ktorými sú Botanický slovník a "Poznávačka".Počet rastlín sa zvýšil o 101 druhov. Teraz je v elektronickom herbári cez 670 druhov rastlín na viac ako 3400 fotografiách. Sú rozdelené do niekoľkých kategórií (plané, záhradné, liečivé, jedovaté atď) a opatrené základným popisom. Možno je triediť podľa čeľadí, alebo vyhľadávať podľa farby kvetov, času kvitnutia, biotopy a pod. V herbári sú zaradené rastliny, ktoré autor vyfotografoval v záhradách, v bytoch a hlavne na svojich potulkách prírodou, teda také, s ktorými sa vo svojom okolí môžete stretnúť aj vy.Novinka v programe Rastliny okolo nás (verzia 2): Botanický slovník, obsahuje najmä pojmy z morfológie (stavby) semenných (nahosemenných a krytosemenných) rastlín. Odborné pojmy z ostatných odborov botaniky sú tu obsiahnuté len okrajovo. Celkom je v slovníku viac ako 500 základných hesiel a cez 600 hesiel vedľajších, ktorá len odkazujú na niektoré základné heslo. Radenie je abecedné. Jednotlivé heslá sú hypertextové previazaná. K lepšiemu pochopeniu niektorých pojmov obsahuje slovník, cez 400 fotografií, ktoré možno kliknutím zväčšovať.Ďalšia novinka v programe Rastliny okolo nás (verzia 2): Test vedomostí - "Poznávačka". Bude iste zaujímavá hlavne pre školákov. Na obrazovke sa postupne objavujú fotografie ak nim štyri možné odpovede. Pretože niekedy býva veľmi ťažké správne určiť rastlinu z jednej fotografie, sú odpovede volené tak, aby bolo možné postupovať "vylučovacou" metódou. Program vyhodnotí počet správnych a nesprávnych odpovedí a výsledok ohodnotí známkou ako v škole.

Produkty v rovnakej kategórii:

Produkt pridaný do porovnávania!