Kategórie

Technika zaujímavo - multi

17100038A

102,00 € s DPH

Program je zameraný na jednoduché mechanizmy a mechanické časti strojov. V ich opise sú síce odkazy na fyzikálne princípy, ale snažili sme sa vyhnúť odrádzajúcim vzorcom a výpočtom.

Viac detailov

Program je zameraný na jednoduché mechanizmy a mechanické časti strojov. V ich opise sú síce odkazy na fyzikálne princípy, ale snažili sme sa vyhnúť odrádzajúcim vzorcom a výpočtom. Najčastejšie odkazujeme na princípy jednoduchých strojov a prevodov. Mechanizmy sú opisované na 400 obrazovkách a sú zaradené do 18 tematických okruhov: Automobil, Inštalatérstvo, Bicykel, Hudobné nástroje, Kancelária, Koľajové vozidlá, Lanovky a výťahy, Meracie nástroje, Obrabácia dielňa, Perpetuum mobile, Počítacie stroje, Ručné náradie, Športy, Stavby, Textil, Tlačiareň, Truhlárstvo. Program je určený predovšetkým žiakom ZŠ, ale detailné fotografie a animácie budú iste užitočné i pre stredoškolákov a učňov. Školáci si tu môžu vštepiť do pamäti množstvo zákonitostí bez toho, aby si uvedomovali, že to všetko je fyzika, ktorá nás zo všetkých strán obklopuje. Okrem textov a fotografií s opismi sú tu životopisy 32 významných vynálezcov i priemyselníkov, 46 animácií a nezabudlo sa ani na testy, krížovky, videá a hry. Pokiaľ neviete, čo je to poweriser, trikke, útek, zivový mechanizmus, gravírovanie, Halladayova turbína, tkací stroj, Abtova výhybka alebo polyfón, pokiaľ vás zaujíma, ako funguje planétové súkolie, diferenciál, prevodovka, ofsetový stroj, mykací stroj, zmenšovací pantograf, paternoster či eskalátor, zadovážte si program - Technika zaujímavo.

Produkty v rovnakej kategórii:

Produkt pridaný do porovnávania!