Kategórie

Fyzika zaujímavo - Mechanika - multi

17100032B

90,00 € s DPH

Motivačné kapitoly sú určené pre žiakov základnej školy, stránky Teórie a Úlohy s riešenými príkladmi sú pre stredoškolákov a vážnych záujemcov o fyziku. Experimenty zo sekcie Pokusy sú pre všetkých.

Viac detailov

Motivačné kapitoly sú určené pre žiakov základnej školy, stránky Teórie a Úlohy s riešenými príkladmi sú pre stredoškolákov a vážnych záujemcov o fyziku. Experimenty zo sekcie Pokusy sú pre všetkých. Postačia na nich pomôcky, ktoré sa bežne vyskytujú v každej domácnosti ako vajíčka, zmeták, otáčacia stolička, telefónny zoznam a na niektoré dokonca vôbec nič. Témy mechaniky sú rozdelené do týchto základných okruhov: Fyzikálne veličiny, Pohyb, Sily, Zotrvačné sily, Práca a energie, Zrážky, Gravitácia, Mechanika tuhých telies, Jednoduché stroje. Pochopeniu látky významne pomáhajú originálne animácie. Od iných výukových programov sa edícia Fyzika zaujímavo líši dôrazom na zaujímavosti. Dokázali by ste zmerať obvod Zeme? V čom sa Jules Verne mýlil? Prečo sa uzol nerozviaže? Prečo vyhynuli dinosaury? Prečo výškari skáču flopom? Ako merať dĺžky bez metra? Na tieto a množstvo ďalších otázok Vám program odpovie. V sekcii Osobnosti sa dočítate o významných fyzikoch, ale i o technikoch, ktorých vynálezy zmenili svet. Viete, že vynálezca lokomotívy George Stephensom sa až vo svojich 18 rokoch začal učiť čítať a písať? Poznáte príčinu, prečo Gustave Eiffel vo svojich najlepších rokoch ukončil staviteľskú činnosť? Na tieto a mnoho ďalších otázok Vám odpovie program Fyzika zaujímavo - MECHANIKA.

Produkty v rovnakej kategórii:

Produkt pridaný do porovnávania!