Kategórie

Fyzika zaujímavo - Optika - multi

17100031B

90,00 € s DPH

Titul z edície Fyzika zaujímavo nemá nahrádzať učebnicu s množstvom vzorčekov a výpočtov. Jeho ciele sú hlavne motivačné. V súlade s novopoňatými školskými vzdelávacími plánmi tu dochádza k prepojeniu učiva z rôznych predmetov.

Viac detailov

Titul z edície Fyzika zaujímavo nemá nahrádzať učebnicu s množstvom vzorčekov a výpočtov. Jeho ciele sú hlavne motivačné. V súlade s novopoňatými školskými vzdelávacími plánmi tu dochádza k prepojeniu učiva z rôznych predmetov. CD-ROM Fyzika zaujímavo - Optika obsahuje asi 50 článkov učiva na úrovni základnej školy. Program Fyzika zaujímavo - Optika je rozdelený do 10 kapitol: 1. Optika - Náuka o svetle, 2. Zdroje svetla, 3. Geometrická optika, 4. Optické prístroje, 5. Fotografie, film, televízia, 6. Oko a svet farieb, 7. Elektromagnetické spektrum, 8. Svetlo je vlnenie, 9. Kvantová optika, 10. Lasery. Pre stredoškolákov a vážnejších záujemcov o fyziku je tu časť Teória. Vymedzenie základných pojmov tvorí tiež jednu časť programu. Texty kapitol sú s jednotlivými pojmami hypertextovo prepojené. Na oživenie učiva uvádza autor asi 100 článkov, obsahujúcich rôzne aplikácie aj kuriozity vo vede, technike alebo v domácnosti. Prečo sú listy zelené, Prométeov oheň, Slnko v mytológii, Optika v službách zločinu, Nahliadnutie do brušnej dutiny, Cieľová kamera, Noktovízor vidí v noci, Ako sa chránia bankovky, Z histórie kopírky - to sú náhodne vybrané nadpisy z časti Zaujímavosti. Sekcia Pokusy obsahuje námety na jednoduché experimenty. Ide napospol o pokusy ľahko realizovateľné, ktoré nevyžadujú nedostupné pomôcky. Pomôckami sú napr. zrkadlá, poháre s vodou, začadené lyžice, sviečky, mastný papier, vyradený kompaktný disk, a pod.

Produkty v rovnakej kategórii:

Produkt pridaný do porovnávania!