Kategórie

Kozmograf, telúrium

MT04467C

239,70 € s DPH

Odolná pomôcka, jednoduché používanie. Kozmograf názorne objasňuje základné astronomické pojmy a javy: fáza mesiaca, deň/noc, otáčanie a obeh Zeme okolo Slnka a Mesiaca okolo Zeme, atď.

Viac detailov

Odolná pomôcka, jednoduché používanie. Kozmograf názorne objasňuje základné astronomické pojmy a javy: fáza mesiaca, deň/noc, otáčanie a obeh Zeme okolo Slnka a Mesiaca okolo Zeme, atď. Stabilný stojan s modelom Slnka a otočné rameno otáčajúce sa okolo Slnka. Na druhom konci ramena je upevnený systém Zem - Mesiac otáčajúci sa okolo Slnka i vlastnej osi. Os Zeme je naklonená pod uhlom 23,5°. Zem sa otáča ručne. Mechanický reťazový prevod zaisťuje orientáciu zemskej osi podľa ročných období, ktoré sú ukázané na disku umiestnenom v strede pomôcky spolu so zodikálnými súhvezdiami. Slnko nesvieti a možno ho nahradiť osvetľovacou sadou MT04468D. Technické údaje: priemer Slnka 200 mm, priemer Zeme 150 mm, priemer Mesiaca 35 mm. Prídavné osvetlenie MT04468D nie je zahrnuté.
Produkt pridaný do porovnávania!