Kategórie

TOP PRODUKTY

Tectodidac, tektonika

MT15472C

109,20 € s DPH

Demonštrácia tektonických pohybov. Možnosť zachovania tektonických modelov, jedinečnosť a jednoduchosť, mModel umožňuje demonštráciu viacnásobných tektonických pohybov.

Viac detailov

Demonštrácia tektonických pohybov . Možnosť zachovania tektonických modelov Jedinečnosť a jednoduchosť. Model umožňuje demonštráciu viacnásobných tektonických pohybov, napr. vznik tektonickej prepadliny (typu podkrušnohorských paniev) v tektonickom režime rozpínania (extenzie). Znázornenie vzniku vrás a vrásových prešmykov v malej mierke (vnik pohorí) v dôsledku stlačenia (kompresie). Demonštrácia pôsobenia erózie, vznik paroviny (peneplénu), sedimentácia... Priehľadnosť súpravy Tectodidac dáva možnosť priebežne sledovať priebeh pokusu ako výsledok pôsobenia rôznych síl. V reálnom čase a priehľadnom merítku sú demonštrované tektonické pohyby utvárajúce celé veľké oblasti. Pri použití sádry možno výsledný model uchovať a používať pri vyučovaní. Tectodidac je vhodný ako pre vyučujúcich (demonštrácia), tak aj pre študentov prevádzajúcich laboratórne práce. Zloženie: nádoba z priehľadného plastu 260 mm x 160 mm x 170 mm, doska z priehľadného plastu s tlačnou rukoveťou, 2 dosky profilu L, z priehľadného plastu, s tlačnou rukoväťou, dúchadlo na udúchanie používaného materiálu (piesok, sadra...).
Produkt pridaný do porovnávania!