Ročné obdobia, tabuľa PVC 140x110cm

Závesná tabuľa PVC 140x110cm Ročné obdobia je vhodnou učebnou pomôckou využiteľnou vo viacerých predmetoch na prvom stupni ZŠ (prírodoveda, vlastiveda, komunikácia). Výrobok zobrazuje cyklus ročných období.

Závesná tabuľa Ročné obdobia je vhodnou učebnou pomôckou využiteľnou vo viacerých predmetoch na prvom stupni ZŠ (prírodoveda, vlastiveda, komunikácia). Výrobok zobrazuje cyklus ročných období. Do popredia vystupuje centrálne umiestnený strom – jabloň. Jednotlivé časti koruny stromu sú vyobrazené podľa jej reálneho výzoru v jednotlivých ročných obdobiach, čo upozorňuje na premeny kvetov, plodov a listov stromu. Graficky i tematicky výrobok zobrazuje súžitie človeka s prírodou. Vo vyobrazení jednotlivých ročných období sú zachytené typické činnosti spojené s daným obdobím (jar – sadenie v záhrade, leto – oddych, žatva, jeseň – zber úrody, zima – zimné športy), ale taktiež najznámejšie sviatky – napr. Veľká noc, Deň matiek, Pamiatka zosnulých, Vianoce). Všetky tieto komponenty zahrnuté do výrobku slúžia ako motivačný prvok k rôznym témam. Tabuľa má preto širokospektrálne využitie. Výrobok je vďaka svojmu grafickému stvárneniu vkusným doplnkom výzdoby triedy alebo spoločných priestorov školy (dekoratívna funkcia). Vzhľadom k čisto ilustračnej podobe výrobku je využiteľný aj v predškolských a špeciálnych zariadeniach.