Kategórie

TOP PRODUKTY

ESU Súprava - Plyny

10400019C

456,60 € s DPH

Učebné ciele: vzduch zaberá priestor, pôsobí silou, znečistenie vzduchu a jeho účinky. Rozmery: 54x45x15 cm. Obsahuje materiál pre 6 pracovných skupín.

Viac detailov

Neustále vdychujeme a vydychujeme vzduch. Tlak vzduchu nás zaťažuje. Vzduch je niečo konkrétne a skutočné. Väčšina mladých žiakov o tom nevie. Preto sa na veľa charakteristík vzduchu, ktoré sa zdajú byť samozrejmé, pýtame, takže ich žiaci môžu ľahko identifikovať. Učitelia môžu demonštrovať pokusy pomocou balóna naplneného horúcim vzduchom a modelu rakety. Učebné ciele: vzduch zaberá priestor: nádoba, ktorá vyzerá byť prázdna obsahuje vzduch, priestor v nádobe, ktorý zaberá vzduch, nemôže byť zaberaný iným telesom v rovnakom čase, vzduch môže nahradiť vodu z nádoby presne tak, ako voda môže nahradiť vzduch, vzduch môže byť obsiahnutý v ostatných skupenstvách, vzduch pôsobí silou: vzduch môže byť stlačený a znovu bude expandovať, sila stlačeného vzduchu môže byť použitá na zdvihnutie objektu, sila vzduchového prúdu môže byť použitá na poháňanie objektu, zohriaty vzduch expanduje, stáva sa ľahším, a preto stúpa, vzduch sa správa ako odporová sila proti telesám, ktoré sa pohybujú. Znečistenie vzduchu a jeho účinky: vo vzduchu sú znečistené častice. Rozmery: 54x45x15 cm. Obsahuje materiál pre 6 pracovných skupín.
Produkt pridaný do porovnávania!