Ultrazvukový stôl SONULTRA

MT03008C

Sada umožňuje previesť množstvo pokusov z oblasti šírenia vĺn. Pokusy: meranie rýchlosti zvuku vo vzduchu alebo inom prostredí meraním vlnovej dĺžky, útlm, Michelsonov interferometer, rýchlosť zvuku vo vzduchu v závislosti na teplote. Zloženie: doska 50cm x 50cm vybavená posuvným meradlom, vysielač a 2 ultrazvukové prímače, upevnené v púzdrach, ktoré sa dajú posúvať po koľajniciach na stole s BNC zdierkami, 3 káble BNC, stavateľná štvorštrbina (clona so 4 štrbinami) na držiaku, štvorec penovky na držiaku, odrazové tienidlo, kónický zvukovod. Dodáva sa v kufríku. Doporučené príslušenstvo: G.B.F. generátor funkcií 4MHz (nízkofrekvenčný generátor), osciloskop, GENEPULSE generátor salv, BNC rozbočovač.