Kategórie

DIDACHUT  pád telesa

MT02028C

114,00 € s DPH

Priehľadná trubica naplnená homogénnou tekutinou o hustote väčšej než voda. V trubici je uzavretá kovová gulička. Dosku s trubicou možno naklánať (naklonená rovina). Centimetrová stupnica umožňuje merať hĺbku pádu.

Viac detailov

Priehľadná trubica naplnená homogénnou tekutinou o hustote väčšej než voda. V trubici je uzavretá kovová gulička. Dosku s trubicou možno naklánať (naklonená rovina). Centimetrová stupnica umožňuje merať hĺbku pádu. Gulička sa vracia do pôvodnej polohy pomocou magnetu. Gulička o hmotnosti M je umiestnená v homogénnom prostredí . Po pustení uskutočňuje takmer dokonalý rovnomerný pohyb. Chronometer umožňuje zaznamenávať priebeh pádu v čase: každých 10 sekúnd zaznamená žiak do tabuľky polohu guličky. Z nej môže potom zostrojiť graf závislosti dráhy na čase. Technické údaje: rozmery zvislej dosky: 420 mm x 120 mm, podstavec 120 mm x 220 mm, dĺžka trubice 350 mm. Nevyhnutné príslušenstvo: chronometer s pamäťou, milimetrový papier.
Produkt pridaný do porovnávania!