Kategórie

TOP PRODUKTY

ŽES Dynamika

10201364B

358,80 € s DPH

Modul Dynamika je nadstavbou na základnú súpravu ŽES Statív a stavebý materiál. Pomocou tejto súpravy dokážu žiaci zrealizovať veľké množstvo pokusov zameraných na rovnomerný a nerovnomerný pohyb.

Viac detailov

Modul Dynamika je nadstavbou na základnú súpravu ŽEM Statív a stavebný materiál. Pomocou tejto súpravy dokážu žiaci zrealizovať veľké množstvo pokusov zameraných na rovnomerný a nerovnomerný pohyb, priemernú a okamžitúp rýchlosť, rovnomerne zrýchlený pohyb, voľný pád, základnú rovnicu dynamiky a "Newtonovu" definíciu, hybnosť, dynamické určenie hmotnosti a potenciálnu i kinetickú energiu. Celá sada je vyrobená z kvalitných materiálov s vysokou odolnosťou. Obsah balenia: experimentálny vozík (50g) s nízkym trením a vežou pre upevnenie závaží so zárezom 10 alebo 50g (2ks), závažie s výrezom 50g (4ks), závažie s výrezom 10g (3ks), držiak závaží 10g (1ks), pružný nárazník - oceľová pružina pre demonštráciu elastického rázu nasúvateľný na exp. vozík (2ks), vodiaca kladka s nízkym súčiniteľom trenia so svorníkom s upínacou skrutkou k uchyteniu na stôl alebo koľajnicu (1ks), karoséria exp.vozíka (2ks), pružina pre vozík pre rázové pokusy s dvoma exp. vozíkmi (1ks), valcová tyč 60mm D=10mm (1ks), zvinovací meter 300cm (1ks), vozík s pohonom s voliteľnou rýchlosťou - potenciometer, prepínač voľby pohybu (vpred/stop/vzad), zdierky pre externé napájanie/nerovnomerný pohyb, batéria 9V (1ks), dráha a optická lavica (2x50cm) z veľmi robustného NTL profilu s natlačenou mm stupnicou zostaviteľný do jedenej 1m dlhej koľajnice, na čelnej strane otvor pre upevnenie kladky, prípadne statívovej tyče pre demonštráciu zrýchleného pohybu (1ks), univerzálna spojka koľajníc (1ks). Celý obsah balenia je uložený vo veľkom plastovom úložnom boxe II s krytom a plastovou vložkou. Súčasťou balenia je plán rozloženia a 2 ks samolepiek.
Produkt pridaný do porovnávania!