Kategórie

ŽES Optika 1

10201573B

150,00 € s DPH

Žiacka experimentálna súprava pre základné pokusy z optiky. Jednotlivé komponenty sú prehľadne uložené v plastovom kufríku. So súpravou ŽES Optika 1 môžu byť vykonané tieto experimenty: Šírenie svetla (2 pokusy), Zrkadlá (8 pokusov), Lom

Viac detailov

Žiacka experimentálna súprava pre základné pokusy z optiky. Jednotlivé komponenty sú prehľadne uložené v plastovom kufríku. So súpravou ŽES Optika 1 môžu byť vykonané tieto experimenty: Šírenie svetla (2 pokusy), Zrkadlá (8 pokusov), Lom svetla (7 pokusov), Šošovky (7 pokusov), Farba (1 pokus), Oko (4 pokusy) 1x kombinovaná halogénová lampa, 12 V/20 W, použitie priamo na stole alebo na optickej lavici so zabudovanou kondenzačnou šošovkou, hliníková skrinka s lištami na držanie clôn alebo kombinovaná lampa, 12 V/18 W, s trubicovou žiarovkou. Optické členy sú vyrobené z vysokolešteného akrylového skla, spodná strana je natretá bielou farbou, veľkosť telies je 70 mm; 1x lichobežníkový hranol; 1x polkruhová šošovka; 1x pravouhlý hranol, optické členy ako hore, len dĺžka je 51 mm; 2x plankonvexná šošovka; 1x plankonkávna šošovka; 1x optický kotúč so stupnicou, D=200 mm; 1x matnica, biela 145x140 mm; 1x ploché zrkadlo, 67x12 mm; 1x pružné zrkadlo, nastaviteľné tiež ako parabolické zrkadlo; 1x clona 1 a 2 štrbiny, čierna; 1x clona 3 a 5 štrbín, čierna; 1x plastová vanička, priehľadná, 65x47 mm, s bielym dnom a krytom; uloženie: 1x vložka Optika 1; 1x úložný box, malý, plán uloženia a 2 samolepky.
Produkt pridaný do porovnávania!