Kategórie

TOP PRODUKTY

Demonštračná súprava vláknovej optiky

10121-1101

690,00 € s DPH

Inovovaná súprava demonštruje správanie sa svetla v optických vláknach a princípy vláknovej optiky. Základné experimenty: zisťovanie optického signálu analógovým prijímačom, Tyndallov experiment, prenos a zosilnenie zvuku - elektrický signál je zmenený do optického signálu, zosilnený, zmenený naspäť do elektrického signálu a prijatý reproduktorom, útlm na spojoch vlákien, meranie s použitím mechanických nastaviteľných držiakov, prenos signálu z generátora frekvencie, útlm spôsobený ohybom vlákna s použitím špeciálnych valcov, optické senzory na zistenie hladiny tekutín, prenosný snímač umožňujúci sledovať zmeny optických signálov medzi dvoma oddelenými koncami optických vlákien, (môže byť použitý ako počítadlo prechádzajúcich predmetov), prenos signálu zo zdroja frekvencie, meranie hmotnosti s využitím optického vlákna, prenos digitálneho signálu jedným smerom medzi dvoma počítačmi cez USB port pomocou optických vlákien.
Produkt pridaný do porovnávania!