Dejiny Európy (1789-1871) 160x120cm

Táto dejepisná pomôcka zachytáva historický vývoj a širšie vzťahy v chronologickej následnosti formou dejepisných máp, časovej priamky a názorného obrazového materiálu. Náučná tabuľa má napomáhať žiakom dosiahnuť očakávané výstupy vzdelávacieho programu vzdelávacej oblasti človek a spoločnosť.

Táto dejepisná pomôcka zachytáva historický vývoj a širšie vzťahy v chronologickej následnosti formou dejepisných máp, časovej priamky a názorného obrazového materiálu. Náučná tabuľa má napomáhať žiakom dosiahnuť očakávané výstupy vzdelávacieho programu vzdelávacej oblasti človek a spoločnosť získaním hlbšieho poznania o tomto významnom období európskych dejín a dosiahnuť vytvorenie ucelenej predstavy o vplyve Francúzskej revolúcie, napoleónskych vojen a priemyselnej revolúcie na vývoj Európy. Dejepisná náučná tabuľa znázorňuje na dvoch stranách dejiny Európy od Francúzskej revolúcie a napoleónskych vojen, cez usporiadanie Európy po Viedenskom kongrese, priemyselnú revolúciu až po priebeh a výsledky revolúcie v roku 1848.