Dejiny Európy (1918–1939) 160x120cm

Náučná tabuľa zachytáva historický vývoj a širšie vzťahy v chronologickej následnosti formou dejepisných máp, časovej priamky a obrazového materiálu. Pomôcka pomáha žiakom dosiahnuť očakávané výstupy vzdelávacieho programu vzdelávacej oblasti človek a spoločnosť.

Náučná tabuľa zachytáva historický vývoj a širšie vzťahy v chronologickej následnosti formou dejepisných máp, časovej priamky a obrazového materiálu. Pomôcka pomáha žiakom dosiahnuť očakávané výstupy vzdelávacieho programu vzdelávacej oblasti človek a spoločnosť získaním hlbšieho poznania o tomto medzivojnovom období európskych dejín a dosiahnuť vytvorenie ucelenej predstavy o medzinárodnej politickej a hospodárskej situácii v 20. a 30. rokoch, o vplyve totalitných systémov na európsky a svetový vývoj a ich následky pre ČSR. Dejepisná náučná tabuľa znázorňuje na dvoch stranách dejiny Európy od konca 1. svetovej vojny a vzniku ZSSR, cez zrod fašizmu v Taliansku, nacistickej totality v Nemecku a Mníchovskú dohodu, až po predvečer 2. svetovej vojny.