Balkán, Taliansko, Grécko - všeobecnogeografická / hospodárska mapa 160x120cm

Nová nástenná školská mapa východnej časti južnej a juhovýchodnej Európy v slovenskej verzii rozširuje našu ponuku všeobecnogeografických a hospodárskych máp o častiach Európy. Územie od Talianska cez štáty Balkánskeho polostrova až po Grécko je vyobrazené na všeobecnogeografickej mape a ďalších troch tematických mapách - priemysel, poľnohospodárstvo a podnebné pásma. Podrobná všeobecnogeografická mapa je doplnená prehľadnými tabuľkami so základnými a štatistickými informáciami o zobrazených štátoch. Spôsob spracovania obsahu, znázornenia terénu, zafarbenia štátov, značenie priemyslu a poľnohospodárstva i ďalšieho zemepisného učiva je zhodné s vydanou mapou severnej Európy. Hlavné využitie mapy je v 6. a 7. ročníku ZŠ a vo vybraných stredných školách na hodinách regionálneho zemepisu.