Svet - všeobecnogeografický + svet politický 160x120cm

Nástenná mapa, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou hodín zemepisu, obsahuje dve základné mapy sveta, a to všeobecnogeografickú a politickú. Všeobecnogeografická mapa je určená nielen pre prvé hodiny zemepisu, kedy sa žiaci učia určovať zemepisnú polohu, zemepisnú šírku a dĺžku, vyhľadať na mape rovník, obratníky, polárne kruhy, zoznamujú sa so znázorňovaním výškopisu a polohopisu, ale je taktiež určená k výučbe a upevňovaniu vedomostí zo zemepisu svetadielov a oceánov, pričom sa žiaci učia a precvičujú charakterizovať polohu, rozlohu a povrch jednotlivých svetadielov, porovnávať ich a charakterizovať oceány a polárne oblasti. Vo vyšších ročníkoch ZŠ je využívaná predovšetkým politická mapa dnešného sveta. Táto obojstranná mapa je zároveň výborným doplnkom učiva na všetkých typoch stredných škôl.