Kategórie

Boyle-Mariotte-ov zákon

MD02798C

172,20 € s DPH

Jednoduché použitie, môžu s ním manipulovať žiaci pri laboratórnych cvičeniach.Skladá sa z injekčnej striekačky s vloženým snímačom teploty, ku koncu ktorého je pripojený snímač tlaku.

Viac detailov

Jednoduché použitie, môžu s ním manipulovať žiaci pri laboratórnych cvičeniach.Skladá sa z injekčnej striekačky s vloženým snímačom teploty, ku koncu ktorého je pripojený snímač tlaku. Poškodeniu teplotného snímača bráni bezpečnostný mechanizmus a tlakový senzor je mimo dosah žiakov, lebo sa nachádza vnútri púzdra prístroja. Tlak a teplota sa odčítaju súčastne na dvoch bežných multimetroch. Jednoducho sa dá overiť že súčin tlaku a teploty je konštantný. Teoretický výpočet absolútnej nuly sa dá uskutočniť zazátkovaním striekačky a jej zahriatím pomocou fénu. Výsledky sú veľmi presné a od známej hodnoty (0K = -273°C) sa líšia maximálne o niekoľko stupňov. Meraním tlaku možno sledovať priebeh chemickej reakcie. Jednoduchosť, výkonnosť, a pomer cena/kvalita predurčujú prístroj k všestrannému využívaniu na hodinách fyziky. Technické údaje: analogový výstup 10 mV = 1 kPa, analogový výstup 10 mV = 1°C, rozmery: 240 mm x 127 mm x 37 mm. Dodáva sa s návodom na používanie. Doporučené príslušenstvo: symetrický zdroj +/- 15Vú400 mA, 2 multimetre.
Produkt pridaný do porovnávania!