Kategórie

Maketa hladiny podzemnej vody

MT15470C

297,60 € s DPH

Model hladiny podzemnej vody. Ideálne pri preberaní tématiky životného prostredia. Možno použiť pri pokusoch podporovaných počítačom.

Viac detailov

Model hladiny podzemnej vody. Ideálne pri preberaní tématiky životného prostredia. Možno použiť pri pokusoch podporovaných počítačom. Študenti môžu zostaviť maketu hladiny podzemnej vody. Nádoba je naplnená pieskom a vodou, ktorej hladina predstavuje hladinu podzemnej vody a študenti ju sledujú v rôznych "štúdiach". Hladiny sú závislé na zdroji, prúde, povahe a pórovitosti pôdy; prúd sa ovláda sa ovláda tlačidlom na gumenej trubici. Model umožňuje skúmať tiež pramene, rieky, znečistenie atď. Meranie možno prevádzať v rôznych hĺbkach. Jeden z prameňov sa môže zmeniť, čo umožňuje rôzne variácie pokusov. Ďalšie možnosti použitia: vysušenie alebo filtrácia rieky, vplyv rôznych faktorov na tok a hladinu vody, demonštrácia rizík spojených s kontamináciou podzemnej vody v prípade vysušenia, porovnanie turbulencií v rieke za silného dažďa, simulácia znečistenia sledovaním pH (klasické alebo počítačom podporované meranie pH). Zloženie: obdĺžniková nádoba z priehľadného plastu o rozmeroch 450 mm x 250 mm x 250 mm, 5 polokruhových sieťových valcov z nehrdzavejúcej ocele, pripevnených k jednej stene nádoby, polokruhový sieťový valec na druhej stene nádoby, gumenná hadica, plastová sieťovina. Dodáva sa s návodom na používanie. Nevyhnutné príslušenstvo: laboratórny stojan SYSDIDAC, pH meter, Mohrova tlačka s pružinou, piesok a štrk pre naplnenie nádoby, vápno.
Produkt pridaný do porovnávania!