Kategórie

Model čističky odpadových vôd

MT15020C

168,00 € s DPH

Demonštruje 3 hlavné etapy čistenia odpadových vôd: primárnu filtráciu (odkalovanie), biologické čistenie a sekundárnu dekantáciu. Časti modelu sú upevnené na panele. Model možno rozobrať, čo uľahčuje jeho čistenie.

Viac detailov

Demonštruje 3 hlavné etapy čistenia odpadových vôd: primárnu filtráciu (odkalovanie), biologické čistenie a sekundárnu dekantáciu. Časti modelu sú upevnené na panele. Model možno celkom rozobrať, čo uľahčuje jeho čistenie. Dodáva sa s prípravkami predstavujúcimi nečistoty a mikroorganizmi pre biologické čistenie, ale tiež s prostriedkami nutnými k príprave pufrov. Zmez predstavujúca odpadové vody (pripravená pridaním rôznych prípravkov do vody) sa naleje do hornej časti čistiacej stanice. Po jej prejdení jednotlivými etapami čistenia získame opäť čistú vodu zbavenú nečistôt, či už kúskov plastov, piesku, oleja či iných organických látok (tu nahradených cukrom). Čistenie prebieho pomocou týchto postupov: filtrácia cez riedke sitá: zachytenie kúskov plastov zachytenie časti piesku v kolmom valci dekontácia oleja odčerpanie vody do ďalšej nádoby cez filtračný papier a uzatvorenie kohútka pred priechodom vrchnej olejovej vrstvy rozloženie organických hmôt (cukrov) pridaním mikroorganizmov (kvasiniek) v biologickej nádrži. Táto etapa je urýchlená prevzdušňovaním (akvaríjny prevzdušňovač). Obsah cukru sa meria glukometrom alebo testovacími krúžkami na konci čistenia možno odstrániť mikroorganizmi pridaním roztoku chloridu železnatého: sekundárna dekantácia Rozmery: 320 mm x 355 mm x 105 mm. Nevyhnutné príslušenstvo: potravinársky olej, destilovaná voda, voda z vodovodu, roztok chloridu železnatého, filtračný papier, akvaríjna pumpa, glukometer "Glucotrend", testovacie krúžky pre glukometer Glukotrend, malá magnetická miešačka, kadička, klasické laboratórne sklo, pipety, atď...
Produkt pridaný do porovnávania!