Kategórie

ŽES Náuka o teple 2

10200781B

588,00 € s DPH

Modul Náuka o teple 2 je nadstavbou na základnú súpravu ŽES Statív a stavebný materiál. Pomocou tejto súpravy dokážu žiaci zrealizovať veľké množstvo pokusov zameraných na zmeny skupenstva, teplo, prácu a výkon a premenu energie.

Viac detailov

Modul Náuka o teple 2 je nadstavbou na základnú súpravu ŽES Statív a stavebný materiál. Pomocou tejto súpravy dokážu žiaci zrealizovať veľké množstvo pokusov zameraných na zmeny skupenstva, teplo, prácu a výkon a premenu energie, ku ktorým sú k dispozícii návody v českom jazyku (návody na pokusy sa objednávajú samostatne). Celá sada je vyrobená z kvalitných materiálov s vysokou odolnosťou. Obsah balenia: Joulov kalorimeter univerzálny (2 hliníkové nádoby 150 a 700ml, oddelené izoláciou, priesvitný vrchnák so zabudovaným odstupňovaným ponorným varičom: 2/4/6 Ohm, 6V/2A, zátkou pre teplomer a miešačom), prídavný vrchnák pre kalorimeter z akrylátového skla so 4 silikónovými zátkami D=108mm (1ks), tyče pre vedenie tepla (sada 4ks: Al, Fe, Cu a sklenená tyč s axiálnym otvorom na teplomer a so silikónovou zátkou pre vloženie do otvoru prídavného vrchnáka pre kalorimeter, rozmery: 150x8mm), oceľová dutá guľa so závitom pre Gay-Lussacov zákon D=60mm (1ks), manometer pre Gay-Lussacov zákon k naskrutkovaniu do oceľovej gule, barometer s rozsahom 800...1300hPa, D=65mm (1ks), oktogón pre tepelné vyžarovanie s tepelným zdrojom - halogénovou žiarovkou 12V/20W, G4, rozmery cca 150x150x105mm (1ks), tepelný prijímač - tepelná sonda so zosilňovačom na premenu optického výkonu na napätie s meracím prístrojom o rozsahu 0...10 V s radiačným pyrometrom, vypínačom, nastavením nuly, LED indikátorom pre stav stav prístroja, napájanie ext. max. +/- 14 V, na batériu (je súčasťou prístroja), rozmery cca 84x84x39mm (1ks), termogenerátor s úpinkou k premene tepla na elektrickú energiu a naopak - kryt z akrylátového skla s v strede stojacim Peltierovým článkom medzi dvoma kockovými hliníkovými kadičkami (50ml), pripojenie pomocou 2 bezpečnostných zdierok a 2 zátky pre upevnenie teplomerov, úpinka k pritlačeniu hliníkových kadičiek na Peltierov článok, Pltierov článok: max. 15V / 3.5A, celkové rozmery: 85x55x80mm (1ks), laboratórny teplomer plnený alkoholom -10...+110/1 °C (2ks). Celý obsah balenia je uložený vo veľkom plastovom úložnom boxe II s krytom a plastovou vložkou . Súčasťou balenia je plán rozloženia a 2 ks samolepiek.
Produkt pridaný do porovnávania!