Kategórie

ŽES Mechanika 2

10201360B

436,00 € s DPH

Pozostáva z: 1x dráha a optická lavica, 2x50 cm, NTL profil, veľmi hrubostenný a robustný, s natlačenou mm stupnicou, zostaviteľná do 1 m koľajnice pomocou spojky koľajnice; na čelnej strane otvor na upevnenie kladky príp. statívovej tyče.

Viac detailov

Pozostáva z: 1x dráha a optická lavica, 2x50 cm, NTL profil, veľmi hrubostenný a robustný, s natlačenou mm stupnicou, zostaviteľná do 1 m koľajnice pomocou spojky koľajnice; na čelnej strane otvor na upevnenie kladky príp. statívovej tyče na demonštráciu zrýchleného pohybu; 1x spojka koľajníc, 80 mm; 1x kladka so závesom, kladka s drážkou, os s nízkym trením; 2x experimentálny vozík, hmotnosť 50 g, s nízkym trením, s vežou na upevnenie závaží so zárezom 10 alebo 50 g. Závažia so zárezom s vyrazenou hmotnosťou, z poniklovanej ocele, násuvné na držiak alebo na vežu vozíka; 4x závažie s výrezom 50 g; 3x závažie s výrezom 10 g; 1x držiak závaží 10 g; 2x pružný nárazník, oceľová pružina na demonštráciu elastického rázu, nasunuteľná na merací vozík; 1x pružina na vozík na rázové pokusy s 2 experimentálnymi vozíkmi; 1x vozík s pohonom, napájaný batériami, na experimenty v rovnomernom pohybe; 1 vypínač ON/OFF, 1 prepínač na dve rozličné rýchlosti; batérie sú súčasťou dodávky; 1x snímač časového priebehu, takmer bez trenia, bodové značenie na metalizovaný pásik papiera; prepínač s nasledovnými polohami: a) vypnuté, b) body v 10 ms intervaloch (pre voľný pád), c) body v 100 ms intervaloch (na pokusy z kinematiky a dynamiky s experiment. vozíkom; 1x metalizovaný papier, rola 30 m, na snímač časového priebehu; 1x experimentálny motor na pokusy s vlnením, slúži ako budič na priečne a pozdĺžne vlnenie; 1x gumená šnúra, 3 m; 1x listová pružina oceľová, 0,6 mm, L=300 mm; 1x držiak zapisovača; 1x závitová tyč s krídlovými maticami, na upevnenie držiaka zapisovača na oceľovú listovú pružinu; 1x valcová pružina 3 N/m; 1x valcová pružina 20 N/m; 1x tyč, valcová, L=60 mm, D=10 mm; 1x zvinovací meter, L=300 cm; uloženie: 1x vložka Mechanika 2; 1x veľký úložný box, plán uloženia a 2 samolepky.
Produkt pridaný do porovnávania!