Kategórie

ŽES Kufrík Elektrina pre ZŠ

MD02720B

540,00 € s DPH

Kufrík umožňuje prevádzať pokusy na úrovni 2. stupňa ZŠ. Je určený na výučbu pomocou pokusov s rovnakým východiskom. Obsahuje návod na použitie, vďaka čomu majú študenti možnosť uvedomiť si jednotlivé fázy pokusov a pracovať samostatne.

Viac detailov

Kufrík umožňuje prevádzať pokusy na úrovni 2. stupňa ZŠ. Je určený na výučbu pomocou pokusov s rovnakým východiskom. Obsahuje návod na použitie, vďaka čomu majú študenti možnosť uvedomiť si jednotlivé fázy pokusov a pracovať samostatne. Postupne plnia jednotlivé úlohy od začiatku až dokonca experimentu. Na konci každého kroku musí žiak predviesť a vysvetliť výsledky prevedených meraní, čím sa uistíme, že si bol schopný osvojiť látku prebranú na hodine. Pokusy: elektrický obvod, smer prúdu, kombináca dipólov, skrat, veľkosť prúdu, elektrické napätie, vplyv odporu v obvode, Ohmov zákon, pojem výkonu, striedavý prúd sínusového priebehu, meranie striedavého prúdu sínusového priebehu, štúdium transformátorov, usmernenie a filtrácia striedavého prúdu sínusového priebehu. Zloženie: spínač, objímka, 3 žiarovky 6,5V/100mA, 10 vodičov, 4 krokosvorky, krabička s rezistormi na meranie, elektroluminiscenčné diódy v držiaku, potenciometer, lampa 6V/6W, transformátor, diódy v mostíkovom zapojení, kondenzátor. Dodáva sa z návodmi pre učiteľa a žiaka. Nevyhnutné príslušenstvo: stabilizovaný zdroj 6V-12V/5A, G.B.F. generátor funkcií 4 MHz (nízkofrekvenčný generátor), analógový osciloskop 10 MHz, 2 multimetre.
Produkt pridaný do porovnávania!