Kategórie

ŽES Tlak vzduchu

10202323C

238,80 € s DPH

Slúži na pokusy: Dôkaz tlaku vzduchu; „Magdeburské polgule“; Meranie tlaku vzduchu; Vnútorný tlak , vonkajší tlak; Privedenie vody do varu pri 60°; Zníženie vnútorného tlaku; Voľný pád - pádová rúra atď.

Viac detailov

Slúži na pokusy: Dôkaz tlaku vzduchu; „Magdeburské polgule“; Meranie tlaku vzduchu; Vnútorný tlak , vonkajší tlak; Privedenie vody do varu pri 60°; Zníženie vnútorného tlaku; Voľný pád - pádová rúra; Prenos zvuku vo vzduchoprázdnom priestore; Boyle- Mariottov zákon; Určenie hmotnosti ( v 1 litri ) vzduchu. Súprava obsahuje: Generátor zvuku (Alarm); Zvuk pohlcujúca podložka, D= 80mm; Magdeburské disky, ŽP, guma, pár; Balóniky, 2 ks;Svorka na balónik; Trhač membrán, ŽP; Plastová fólia pre „trhač membrán“, set; Okrúhla nádobka s vrchnákom, D = 75 mm; Pádová rúrka ŽP, s pádovým telieskami, rúrka z akrylového skla, s tesniacim krúžkom, pre nasadenie na vrchnák váukovej nádoby; vrátane sady pádových teliesok: pierko, vlnená guľôčka, plastová a oceľová guľôčka, rozmery: D= 50 mm, L= 350 mm; Vákuová nádoba 1000 ml, s vákuometrom ,robustná valcová nádoba s tesniacou manžetou, vrchnák so zabudovanou zavzdušňovacou skrutkou a spätným ventilom vákuometer 0 ... 1000 hPa, objem: 1000ml; Striekačka 120 ml, PH, pre pokusy vo vákuu striekačka z húževnatého plastu, dostatočne tuhý a napriek tomu ľahký piest s rukoväťou , vrátane 2 prechodných kusov pre KS- vákuovú hadicu D= 6 mm ( vonkajší) prehľadná, dobre čitateľná natlačená stupnica plniaci objem: 120 ml; Vákuová hadica, PH, D = 6 mm, L = 30 cm vhodná pre pretlak a podtlak, ľahko ohybná, D(vonkajší)= 6 mm, D(vnútorný)= 4 mm; Manometer ŽP, pre Boyle-Mariottov pokus. K zisťovaniu súvislostí medzi tlakom a objemom plynov pri konštantnej teplote, manometer s vhodnou prehľadnou stupnicou, rozsah: -1000 ... +3000 hPa, plastový valec s kužeľom pre pripojenie na striekačku C6100-2G, Plastová vložka Tlak vzduchu.
Produkt pridaný do porovnávania!