Kategórie

TOP PRODUKTY

CD-ROM - Dejiny sveta a Európy v 20. storočí na mapách II. (1945-2007)

16000046C

42,00 € s DPH

Zmeny v strednej a východnej Európe 1945, rozdelenie Nemecka, Rakúska a Berlína po ll. svetovej vojne, vojensko-politické rozdelenie Európy v období Studenej vojny (NATO a Varšavská zmluva, rakety stredného doletu) atď.

Viac detailov

Zmeny v strednej a východnej Európe 1945, rozdelenie Nemecka, Rakúska a Berlína po ll. svetovej vojne, vojensko-politické rozdelenie Európy v období Studenej vojny (NATO a Varšavská zmluva, rakety stredného doletu), hospodársko-politické pomery v Európe v období Studenej vojny (EHS a RVHP), ozbrojené konflikty, občianske vojny, vpády cudzích vojsk a revolúcie v Európe v období Studenej vojny, rozpad Sovietskeho zväzu, vojensko-politické pomery v Európe 1989-2007 (rozširovanie NATO), hospodársko-politické pomery v Európe 1989-2007 (rozširovanie Európskej únie), rozpad Juhoslávie v 90. rokoch, dekolonizácia juhovýchodnej Ázie v 50.-60. rokoch, dekolonizácia juhovýchodnej Afriky v 50.-70. rokoch, blokové rozdelenie sveta v období Studenej vojny v oblasti najvýznamnejších ozbrojených konfliktov vo svete v druhej polovici 20. st., vojna v Kórei, vojna vo Vietname, Izrael a Palestína po ll. svetovej vojne, Izrael a Palestína dnes, Blízky a Stredný východ na prelome 20. a 21. st. (Irak, Afganistan, al-Káida, vojnové konflikty), globalizujúci sa svet na počiatku 21. st. (mocenské centrá, ekonomické centrá, ropa a zemný plyn, oblasti súčasných i potenciálnych konfliktov, veľké teroristické útoky). CD-ROM obsahuje farebné mapy s legendami a čiernobiele pracovné listy.
Produkt pridaný do porovnávania!