Kategórie

TOP PRODUKTY

Fyzika zaujímavo - Atomistika a astronómia

17100067B

96,00 € s DPH

Siedmy diel úspešnej edície Fyzika zaujímavo sa štruktúrou podobá predošlým titulom. Tiež zmysel a určenia sú rovnaké - nenahrádza učebnicu, ale poskytne žiakom aj učiteľom "iný" pohľad na zdanlivo nudnú problematiku.

Viac detailov

Siedmy diel úspešnej edície Fyzika zaujímavo sa štruktúrou podobá predošlým titulom. Tiež zmysel a určenia sú rovnaké - nenahrádza učebnicu, ale poskytne žiakom aj učiteľom "iný" pohľad na zdanlivo nudnú problematiku. Ťažiskom programu je množstvo obrázkov, zaujímavostí a najmä názorných animácií. Fyzika zaujímavo, atomistika a astronómia je rozdelená do 10 kapitol: 1. Od atómov k supernovám, 2. Energia a jej premeny, 3. Zákony zachovania, 4. Všetko je relatívne, 5. Atómový obal, 6. Röntgen a laser, 7. Nukleárna fyzika, 8. Detektory a urýchľovače, 9. Jadrová energetika, 10. Pohľady do vesmíru. Zásadné časti programu Fyzika zaujímavo, atomistika a astronómia sú Zaujímavosti, obsahujúce množstvo ilustrovaných textov. Ich obsahom sú rôzne aplikácie fyziky vo vede, medicíne, technike alebo v domácnostiach. Sekcia Pokusy obsahuje podrobné námety na jednoduché experimenty. Ide o pokusy, ktoré si môžu žiaci vyskúšať nielen v škole, ale väčšinu aj doma. Významnou súčasťou programu Fyzika zaujímavo, atomistika a astronómia sú originálne animácie. Slúži na názorné objasnenie rôznych fyzikálnych javov a vysvetlenie funkcie rôznych zariadení. Program Fyzika zaujímavo, atomistika a astronómia je bohato ilustrovaný nielen súčasnými fotografiami, nákresmi a schémami, ale aj historickými kresbami, prípadne snímky Muzeálne zariadenia. Tu sa žiaci presvedčia o obrovskom pokroku techniky v posledných desaťročiach. Vo stručných medailónkoch sú uvedené životopisy najvýznamnejších vedcov a vynálezcov, ktorí sa o tento pokrok zaslúžili.

Produkty v rovnakej kategórii:

Produkt pridaný do porovnávania!