Kategórie

ŽES Alternatívna energia - premeny

10202383B

418,80 € s DPH

Slúži na pokusy z oblastí: spaľovacie motory, Slnko – fotovoltaika, energia z vody, tepelná energia, veterná energia, uskladnenie energie.

Viac detailov

Slúži na pokusy z oblastí: spaľovacie motory, Slnko – fotovoltaika, energia z vody, tepelná energia, veterná energia, uskladnenie energie. Súprava obsahuje: Zapaľovač stlačeného vzduchu, vďaka veľkej kompresii sa zapáli malé množstvo vaty (Dieselov motor) Robustný plexisklový valec, piestna tyč s rukoväťou, vata a tesnenie. Výška spaľovacieho priestoru cca. 90 mm; Spaľovací valec. zapálenie zmesi vzduchu a benzínu (benzínový motor), acrylový valec s otvorom pre zapaľovač, mäkká zátka (ako ucpávka) valec: výška 280 mm, priemer 40 mm; zdvojený solárny článok, 2 solárne články v krabičke s magnetickým držaním so štyrmi bezpečnostnými zdierkami; MSP zdvojený solárny článok, 2 solárne články v krabičke s magnetickým držaním so štyrmi bezpečnostnými zdierkami; Model elektromobilu, vozidlo s motorom, prepínačom batéria alebo externý zdroj; Turbína v puzdre, Peltonova turbína v priehľadnom obale násuvne pripojiteľná na MSP motor/generátor; MSP motor/generátor, určený na pripojenie k peltonovej turbíne alebo vrtuli; Vrtuľa, plastová vrtuľa, D = cca. 47 mm, násuvne pripojiteľná na MBC motor/generátor; Ručný generátor, DC motor s prevodovkou v priehľadnom plášti, s pevnou hnacou kľukou, kontakty pre odber napätia; MSP ukladač energie, 10 F kondenzátor s analógovým ukazovateľom stavu nabitia; MSP objímka E10; Žiarovka 1,5V / 50mA, E10; Prepojovacie vodiče, sada 6 ks, 1x75 cm červený, 1x75 cm modrý, 1x50 cm červený, 1x50 cm modrý, 2x25 cm čierny; Plastová vložka Alternatívna energia – premeny; Úložný box II, veľký, s krytom; Plán rozloženia a 2 samolepky.
Produkt pridaný do porovnávania!