Kategórie

Vegetácia - 2. diel - Lúky

17100069B

96,30 € s DPH

Program nadväzuje na I. diel venovaný lesom a zoznamuje s hlavnými typmi lúčnych spoločenstiev od nížin až do hôr po hornú hranicu lesa. Uvedená je charakteristika, zloženie, rozšírenie, ekológia....

Viac detailov

Program nadväzuje na I. diel venovaný lesom a zoznamuje s hlavnými typmi lúčnych spoločenstiev od nížin až do hôr po hornú hranicu lesa. Uvedená je charakteristika, zloženie, rozšírenie, ekológia, ohrozenie a návrhy na zachovanie bežných aj špecificky podmienených lúk osobitnými ekologickými podmienkami. Rozobrané sú mezofilné lúky, pasienky a bylinné lesné lemy nížin až hôr, trávniky psiarkové aj suché, vrátane piesčin, plytké pôdy, slaniskové trávniky a vegetácie, efeméry a sukulenty, vlhké lúky. Pri každom type lúk nájdete zábery spoločenstiev a hlavné obsiahnuté druhy, a to v rôznych fázach vývoja. Popísaných je cez 5 300 fotografií. Pri rastlinách je uvedený latinský názov, morfologická poznámka, ekologické alebo praktické využitie, stupeň ochrany, jedovatosť, atď. Text obsahuje zaujímavosti a cez 200 testových položiek rôznych typov, ktoré testujú ekológiu, fytocenológiu, systematiku, morfológiu aj geografické oblasti, a to s využitím množstva fotografií. Nie sú overované len vedomosti, ale najmä zručnosti. Všetky uvedené pojmy sú vysvetlené v priloženom slovníku. Program má dve odborné úrovne. Hlavným cieľom učebnej pomôcky je žiakov, učiteľov i širokú verejnosť motivovať na praktickú návštevu prírody, a zároveň podporovať prácu s počítačom.

Produkty v rovnakej kategórii:

Produkt pridaný do porovnávania!