Interaktívny zemepisný atlas CD - Európa pre stredné školy

Dostupnosť: Posledné kusy skladom

Formou interaktívnych máp a animácií geografických javov približuje a poskytuje informácie o našom európskom kontinente. Jednotlivé témy sú štruktúrované v paneloch, pričom zelené panely obsahujú informácie z fyzickej geografie a fialové panely z humánnej geografie. Témy z fyzickej geografie: Geologická stavba, Povrch, Podnebie, Rastlinstvo, Pôdy, Pobrežná členitosť a vodstvo, Morské prúdy. Témy z humánnej geografie (fialové panely): Štáty, sídla, Obyvateľstvo, Doprava, Ťažba surovín, Priemysel, Poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo.Informácie o kontinentoch ako celku sú doplnené informáciami o vybraných regiónoch a krajinách: Severná Európa, Stredná Európa, Alpské štáty, Apeninský a Balkánsky polostrov, Francúzsko a štáty Beneluxu, Pyrenejský polostrov, Veľká Británia a Írsko, Východná Európa a Turecko.