Nebezpečenstvo blesku

MT03640C

Model ukazuje: náhodnú povahu bleskov, nebezpečenstvo blesku: pod stromom je počas búrky umiestnená "osoba", následky... ako chrániť ľudí a budovy pred bleskami? Budova s bleskozvodom je zasiahnutá bleskom, čo sa stane?

Model ukazuje: náhodnú povahu bleskov, žiak umiestni pod mrak plochý predmet a zaznamená, že blesk trafí náhodne účinok v bode: žiak umiestni pod mrak kostol a zaznamená, že blesk trafí vždy jej vrchol, alebo umiestni dva body a sleduje, že blesk trafí vždy ten vyšší nebezpečenstvo blesku: pod stromom je počas búrky umiestnená "osoba", následky... ako chrániť ľudí a budovy pred bleskami? Budova s bleskozvodom je zasiahnutá bleskom, čo sa stane? So zdierkami v bezpečnostnom prevedení. Rozmery izolovaného púzdra ABS: 240 mm x 137 mm x 40 mm. Nevyhnutné príslušenstvo: iskrový generátor, 2 ks prepájacích vodičov.