ŽES Geometrická optika - žiacka súprava

Zakúpením produktu s týmto označením podporujete slovenských výrobcov.

Vynikajúca súprava pre praktické cvičenia študentov a žiakov. Skladá sa z 12 ks optických modelov, 3-lúčového laserového zdroja svetla a siedmich pracovných listov. Hravou formou umožňuje pochopenie základných princípov geometrickej optiky - zákon odrazu a lomu, prechod svetla cez optické prostredie. Pomocou zalaminovaných pracovných listov žiaci môžu zostaviť jednoduché optické prístroje. Pracovný list - ľudské oko - pomôže pochopiť, prečo musia niektorí z nich nosiť okuliare. Všetky prvky súpravy sú nemagnetické. K súprave je priložený manuál. Počet experimentov nie je nijako limitovaný.