ŽES Kufrík Optika pre ZŠ

MD02721C

Zostavený učiteľmi. Umožňuje vedenie hodín optiky experimentálnym prístupom. Pokusy: zdroje svetla, spektrum farieb, priamočiare šírenie svetla, štúdium tieňov, šošovky. Zloženie: zdroj so žiarovkou so špirálovitým vláknom, 2 vodiče v bezpečnostnom prevedení, sada na skúmanie tieňov (farebné kartičky, 2 prídavné držiaky, guľa na držiaku), mriežkový spektrometer, vreckové svetlo, sada filtrov 6 rôznych farieb, zdroj farebného svetla, 3 štrbiny na drážkach, spojka f = +50 mm, rozptylka f = -100 mm, predmet, biele tienidlo profilu T. Nevyhnutné príslušenstvo: stabilizovaný zdroj 6V - 12V/5A.