ŽES Mini súprava kvapaliny a plyny

Žiacka súprava pre základné školy na spoznávanie vlastností kvapalín a plynov.

Súprava obsahuje viac ako 20 rôznych častí na všestranné využitie: podstavec, vagón, koleso, testovacie tuby, U-trubice, gumovú zátku, vzduchový vankúšik, pohyblivý disk. Rozmery: 27 x 21 x 5cm. Prehľad pokusov: je voda teleso?, voda môže nahradiť vzduch, voda proti vzduchu, kvapalný povrch, komunikačné plavidlá, voda dokáže liezť, šírenie tlaku v kvapalinách, princíp hydraulickej páky, jednoduchá vodováha, princíp sacieho potrubia, princíp pipety, prechodné kovy, prúd vody má silu, je vzduch teleso?, vzduch môže nahradiť vodu, stláčanie a rozpínavosť plynov, princíp manometra U-trubice, ohrievanie a ochladzovanie plynov, tlak v kvapalinách, meniaca sa voda, vzduch proti vode, vodný stĺpec, účinok nízkeho tlaku (prísavný držiak), prenos energie vzduchom, tok energie, princíp odporu, princíp vzduchového vankúšika. Obsahuje materiál na prácu jednej skupiny.