ESU Sada Vlnenie

ME90100A

Demonštračná sada na pokusy z oblasti vzniku a šírenia mechanického vlnenia: rýchlosť šírenia stojatej vlny, lom priečnych vĺn u strún, šírenie pozdĺžnych a priečnych vĺn v pružinách, odraz vĺn, stojaté priečne vlny v strunách, obsah uložený v kufríku.

Demonštračná sada na pokusy z oblasti vzniku a šírenia mechanického vlnenia: rýchlosť šírenia stojatej vlny, lom priečnych vĺn u strún, šírenie pozdĺžnych a priečnych vĺn v pružinách, odraz vĺn, stojaté priečne vlny v strunách, obsah uložený v kufríku: gumená šnúra 25m, zdroj vibrácií s cievkou pripojiteľný na 12-48V, nylonové nite, dvojitá svorka, závažia 10g, 2,5g, kladka s úchytom, držiak závažia, stolná svorka, pravítko, stojanová tyč, nylonové vlákno, pružina, DVD s popisom pokusov. Požadované príslušenstvo: zdroj AC/DC, napr. ME91073.