Palivový článok PRO na vodík s nádržami

Palivový článok PRO na vodík s nádržami Zobraziť plnú veľkosť

27500085C

Palivový článok na vodík s nádržami je novinkou roku 2010 v oblasti vodíkových palivových článkov. Ponúka oveľa vyšší výkon, a rovnako ako pri domácich čerpacích staniciach, je aj tu možnosť dopĺňať vodík do vodíkových nádrží. Uskutočňuje to elektrolyzér, ktorý získava vodík z vody a uskladňuje ho vo vodíkových nádržiach. Tieto 2 vodíkové nádrže majú tvar klasických batérií a každá z nich obsahuje približne 15Wh energie. Vodík môže poháňať napríklad model autíčka, ktoré dosahuje rýchlosť až 60 km/h.