ESU Kufrík Elektrina EA2

ME90009A

1 562,88 € s DPH

1 776,00 € s DPH

Vhodné pre stredné školy. Umožňuje prevedenie viac než 40 pokusov s elektrinou. Pokrýva oblasti elektrostatiky, elektrických obvodov, elektromagnetizmu a elektroniky. Všetko vybavenie je uložené v kufríku s rozmermi 700mm × 450mm × 180mm. Pokusy: elektrostatika a elektrická indukcia, didaktický multimeter, galvanometer s bočníkom a rezistormi, elektrický odpor a jeho vlastnosti, Wheatstoneov mostík a drátový mostík, Ohmov zákon v jednosmernom obvode a spájanie rezistorov, štúdium ekvipotenciálnych čiar, nabíjanie a vybíjanie kondenzátora v obvode s jednosmerným prúdom, magnetické polevytvorené elektrickým prúdom, pôsobenie medzi vodičom s prúdom a magnetom, elektromagnetická indukcia, generátory a elektromagnetické motory, obvody striedavého prúdu RC, RL, RLC filtre, Ohmov zákon v striedavom obvode, rezonancia, polovodiče a tranzistory, usmerňovacie obvody, zosilovacie obvody, nelineárna rezistencia (LDR, NTC, PTC, VDR), logické obvody, integrované logické obvody.