ESU Kufrík Elektrina EA1

ME90005B

Pre stredné školy. Všetko potrebné na viac než 20 základnych pokusov: Elektrostatika: elektrostatické kyvadlo, rôzne druhy náboja, Vodiče a izolanty: jednosmerný prúd, Elektrické obvody.

Pre stredné školy. Všetko potrebné na viac než 20 základnych pokusov: Elektrostatika: elektrostatické kyvadlo, rôzne druhy náboja, Vodiče a izolanty: jednosmerný prúd, Elektrické obvody: zostavenie jednoduchého elektrického obvodu, zapájanie žiaroviek, ampérmeter, voltmeter, sériové a paralelné zapojenie rezistorov, Ohmov zákon, tepelné účinky prúdu, Elektrolýza: elektrický prúd v kapalinách, elektrolýza síranu meďnatého, Magnetické a nemagnetické látky: magnety, magnetické siločiary, sily pôsobiacej medzi magnetickými pólmi, kompas, magnetizácia trením, Oerstedov pokus, elektromagnety, magnetizácia elektrickým prúdom, solenoid, elektromagnet, transformácia foriem energie na energiu električkou, elektrický článok, stavba elektrického článku, stavba akumulátora, Motory: elektromagnetická indukcia, princíp alternátoru, motor na jednosmerný prúd, elektrický zvonček.