VÝUČBOVÝ SOFTVÉR MOZABOOK

mozaBook je výučbový prezentačný softvér. Je vhodný pre všetky školy, učiteľov, žiakov aj rodičov. V závislosti od potrieb rôznych používateľov sú na výber rôzne varianty licencií, vhodné pre školské vyučovanie na interaktívnej tabuli, ale aj pre domáce štúdium a online vzdelávanie na počítači, notebooku alebo tablete. Program podporuje funkcie dotykovej obrazovky a používateľské rozhranie možno prispôsobiť veľkosti displeja.

Spĺňa všetky parametre moderného vyučovania, lebo je jednoduchý, intuitívny, sociálny, univerzálny, pútavý, flexibilný a viacjazyčný.

• ideálna pomôcka pre online vzdelávanie,
  • komplexne vybavený a ľahko ovládateľný,
  • vyvinutý pre interaktívne tabule s možnosťou zdieľania obrazovky,
  • rozširuje učebné nástroje množstvom ilustrácií a animácií zaujímavými prezentáciami,
  • umožňuje kreslenie a vkladanie niekoľko typov interaktívnych obsahov (3D modely, video, audio, atď.) do kníh a pracovných zošitov,
  • pracuje s digitálnymi verziami učebníc,
  • vie otvoriť PDF dokumenty, ktoré je možné pomocou interaktívneho obsahu z mediálnej knižnice premeniť na digitálne publikácie.

mozaBook obsahuje:

• tematicky rozdelené celky podľa vyučovacieho procesu,
  • viac ako 1200 3D interaktívnych modelov,
  • stovky vzdelávacích videí,
  • množstvo zvukových materiálov a úloh, vzbudzujúcich záujem žiakov o dané učivo,
  • takmer 100 tematických aplikácií k precvičeniu a prehĺbeniu preberaného učiva,
  • editor úloh na krátke testovanie počas hodín alebo zadávanie domácich úloh,
  • nástroje a hry pre I. stupeň ZŠ, kladúce dôraz na rozvoj schopností,
  • nástroje určené na pokusy pre vyššie ročníky,
  • kreatívny kresliaci nástroj, pomocou ktorého sa učebnice a zošity dajú ilustrovať,
  • animované úlohy, vďaka ktorým sa učenie stáva hrou.

mozaWeb je interaktívny obsah na domáce štúdium. Vytvorením si bezplatného mozaWeb účtu budú vaše digitálne učebnice, interaktívne obsahy, aplikácie a hry súvisiace s daným vyučovacím predmetom všade dostupné online pomocou ktoréhokoľvek internetového prehliadača a k jeho používaniu nie je potrebné inštalovať žiadny program. Prihlásenie je možné aj cez tablet alebo smartfón.

mozaWeb obsahuje:

• viac ako 1200 3D interaktívnych modelov,
  • stovky vzdelávacích videí,
  • tematické aplikácie, nástroje a hry,
  • knižnicu médií,
  • vlastné študijné rozhranie,
  • online domáce úlohy,
  • digitálne učebnice,
  • editor úloh.

mozaMap sú digitálne mapy pre interaktívne tabule. Sú to vektorovo grafické súbory a ktorýkoľvek ich segment je zväčšiteľný v ľubovoľnej miere bez zhoršenia kvality. Dynamická mierka sa prispôsobuje miere zväčšenia v reálnom čase.

• otvárajú sa v programe mozaBook,
  • rozširujú paletu pomôcok používaných na geografii a dejepise,
  • obsahujú rôzne typy máp, ktorých prvky sa ľubovoľne zostavujú,
  • nahrádzajú tlačené nástenné mapy,
  • sú univerzálne, detailné a ľahko čitateľné,
  • ponúkajú množstvo ilustrácií, animácií a nastavenia individuálnych náhľadov,
  • pracujú s vytváraním vrstiev, na ktoré sa kreslí, umiestňujú obrázky, piktogramy, textové bubliny a poznámky,
  • umožňujú prezentácie historických období a ich premenu v čase,
  • poskytujú vytváranie vlastných úloh a ich uloženie a zdielanie,
  • ponúkajú zobrazenie prvkov celého používateľského rozhrania v rôznych jazykoch.

euklides je konštrukčný program rovinnej geometrie. Rieši rôzne geometrické cvičenia a konštrukčné úlohy jednoducho, presne a rýchlo. Pri digitálnom geometrickom zostavovaní konštrukcie sú prvky mobilné, zatiaľ čo vychádzajúce body zostávajú konštantné.

• priehľadná konštrukcia,
  • vyfarbenie a použitie rôznych štýlov čiar pri objekte a jeho zobrazení,
  • skrytie pomocných čiar, vypnutie a zapnutie viditeľnosti objektov,
  • pripojenie značiek (body, priamky, atď.), ktoré obsahujú poznámky,
  • zobrazenie popisu jednotlivých krokov, ktorými sa proces a výsledok dajú zopakovať,
  • používanie vlastných postupov konštrukčných krokov, ich uloženie a ďalšie použitie,
  • zobrazenie pohybu alebo fázy jednotlivých krokov a ich prehratie prostredníctvom animácie,
  • kalibrácia parametrov animácie a jej archivácia.

euler3D je softvér pre geometrickú priestorovú konštrukciu. Rieši zobrazenia priestorových tvarov a plôch aj ich úpravu pri vysokej úrovni matematickej kontroly (skúmanie rovinného rezu, rozdelenie mnohouholníkov na trojuholníky atď.). Veľkou výhodou programu je jeho kompatibilita s inými matematickými softvérmi (Maple, Mathematica), pričom sa pripravené útvary exportujú do rôznych formátov a niekoľko typov súborov umožňuje čítanie dát.

• priestorová súradnicová sústava a priestorové transformácie,
  • rovinné zrkadlenie, posunutie, otáčanie okolo osi a posunutie v smere osi,
  • rýchlejšia príprava mnohostenu pomocou transformácií,
  • personalizácia,
  • používanie rôznych fólií s funkciou zapnutia a vypnutia pri kontrole útvarov pre lepšiu prehľadnosť,
  • zabudované dva svetelné zdroje pre realistiský vzhľad,
  • implementované aplikácie,
  • príprava telies s rotačnou symetriou (kužeľ, guľa) s duálnym zobrazením,
  • zložitejšie priestorové prepojenia sú zrozumiteľnejšie pomocou animácií.

Porovnanie licencií