Jazdíme na bicykli

19890018D

Učebná pomôcka pre žiakov ZŠ, pre všetkých cyklistov, obsahuje teoretickú prípravu, výbavu bicykla, jazdu na bicykli, dopravné situácie. Vyhotovená z tvrdého papiera – otvorený formát 420 x 210 mm, 250 g, lesklé lamino v tvare šesťuholníka. Informácie sú rozložené na štyroch stranách, t.j. šesťuholník je otvárateľný. Prednú stranu tvorí prinitovaná rotujúca ďalšia vrstva šesťuholníka s výrezmi pre ilustrácie s informáciami. Pomôcka má odporúčaciu doložku Ministerstva školstva, vedy a výskumu a športu SR pod číslom 2011-1198/16700:4-919. Obsah učebnej pomôcky: Predná strana – nachádza sa tu šesť dopravných situácií so šiestimi možnými označeniami prednosti v jazde. Rotovaním vrchného šesťuholníka vzniká celkom 36 možností jazdy cyklistu križovatkami. Vnútorná strana I. – obsahuje opis bicykla, jeho základné časti, povinnú výbavu bicykla, základné kroky, ktoré je cyklista povinný vykonať pred jazdou. Vnútorná strana II. – obsahuje výklad jazdy cez križovatku bez vyznačenia prednosti v jazde ale aj s vyznačením prednosti v jazde dopr. značkami, cez železničné priecestie a spôsob jazdy cez križovatku riadenú svetelnými signálmi. Zadná strana – opisuje jazdu križovatkou, kde je premávka riadená policajtom. Nachádzajú sa tu aj základné dopravné značky a správne riešenia križovatiek z prednej strany.Určená je pre všetky vekové skupiny od 7 rokov. Momentálne je táto učebná pomôcka dostupná v limitovanej edícii!