Sada Hmat, zrak, sluch

Fyzikálne pokusy súvisiace s ľudskými zmyslami (zmyslovým vnímaním) napr. citlivosť kože, vnímanie tepla, svetlo a tma / tieň, zrkadlové obrazy, smer svetla, ako vidí oko, ako fungujú okuliare, princíp kamery a mikroskopu, tóny a zvukové vlny, prenos zvuku a pod. Obsah sady: • koľajnice a statívový materiál, • preparačná ihla, • vzorky látok, • bikonvexné a bikonkávne šošovky, • lampa, • box na kameru, • doska so stĺpikom, • sluchová trubica, • čajová sviečka, • ladička, • farebný diapozitív, • clona s otvorom a šípkou, držiak clôn, • sada 5 optických tvarov, • optický hranol, • listová pružina, • zrkadlá, • matnice, • kyvetka, • držiak matnice.