ESU Súprava - Fotovoltaika

10400052A

Set obsahuje príslušenstvo na prevedenie pokusov s prevodom slnečnej energie na elektrickú. Obsahuje: solárne články a solárne moduly, iónovú lampu, mostíkový profil s drážkami a posuvnými svorkami, atď.

Na konci roku 2009 bolo na svete inštalovaných viac ako 21 gigawattov v oblasti fotovoltaiky. Je to len malá časť celkovej energie, ale je najrýchlejšie rastúcou. Solárne bunky vyrábajú priamy tok energie zo svetla so 4% - 12% stratami v prevodníku, čo je oveľa menej ako pri tepelných elektrárňach. Set obsahuje príslušenstvo na prevedenie pokusov s prevodom slnečnej energie na elektrickú. Veľkosť setu: 540mm x 450mm x 150mm. Obsahuje: solárne články a solárne moduly, iónovú lampu, mostíkový profil s drážkami a posuvnými svorkami, elektrický motor s pohonom naspodku, základňu pre prídavné príslušenstvo a batériu, nabíjateľnú baterku AA, spájacie káble a zástrčky, držiak lampy a žiaroviek, LED, regulovateľný odpor, multimeter, vodnú rozkladaciu aparatúru, kyselinu citrónovú, materiál na demonštráciu.